facebook mail
Prijava za klube

Klub študentov Lendava je tudi letos organiziral največjo vseštudentsko kulinarično prireditev - 14. Študentski Bogračfest. Potekal je 18. aprila na mariborski tržnici. Tudi letos je na tekmovanju sodelovala ekipa Zveze ŠKIS, ki je osvojila drugo mesto.

Ljubljana, 18. 4. 2017 – Zelenica Kardeljeve ploščadi se bo 11. maja spremenila v zbirališče študentov iz vse Slovenije. Za en dan in noč bo znova postala prizorišče največje prireditve za mlade pri nas - Škisove tržnice, ki tudi letos ponuja kvaliteten izbor domačih in tujih glasbenikov.

Ljubljana, 18. april 2017 – Jutri bo v Ljubljani potekal Shod za znanost, prvi tovrstni protestni shod znanstvenikov pri nas, ki sicer sledi globalnemu protestu »March for Science«. Znanstveniki posameznih držav s shodom opozarjajo na degradacijo znanosti, ki se kaže skozi odnos politike in oblasti – kot onemogočanje znanstvenega dela in tudi skozi nezadostno financiranje tega dela iz javnih sredstev. Ravno pomanjkanje sredstev za znanost je k protestu spodbudilo tudi slovenske znanstvenike, ki ji v prizadevanjih za povečanje javnega financiranja znanstveno-raziskovalnega dela podpirajo tudi na Študentski organizaciji Slovenije (ŠOS). Ob tem še posebej opozarjajo na nestabilno in negotovo financiranje študija in prvih zaposlitev mladih znanstvenikov, ki se s težavami soočajo že na začetku svoje samostojne raziskovalne poti. To pogosto odvrne najboljše, ali pa jih po drugi strani spodbudi, da priložnosti poiščejo v tujini.

Mladinski svet Slovenije je v sodelovanju s partnerji Ministrstvom za zunanje zadeve Republike Slovenije, Uradom Republike Slovenije za mladino in Društvom za Združene narode za Slovenijo v preteklem tednu zaključil izbirni postopek za novega slovenskega mladinskega delegata pri Združenih narodih. Andraža Šilerja, ki je funkcijo opravljal v letu 2016/2017 bo letos nasledila Sabina Carli.

Ljubljana, 11. april 2017 – Danes bo na 26. seji Odbora za izobraževanje, znanost, šport in mladino Državnega zbora RS obravnavan Predlog zakon o vajeništvu (ZVaj). Na Dijaški (DOS) in Študentski organizaciji Slovenije (ŠOS) predlogu niso naklonjeni. V okviru javne razprave so podali obsežne komentarje na predlagane rešitve, ki jih uvaja zakon, a niso bili upoštevani. Sprejem zakona v taki obliki jih skrbi, saj vajeništvo razume narobe – kot ukrep za spodbujanje gospodarstva, tudi preko skoraj brezplačnega dela dijakov. Nihče od vključenih pa ne želi razumeti negativni plati vajeništva, ki jih to prinaša predvsem mladim v izobraževanju – predstavniki teh s(m)o bili iz postopka priprave tudi praktično izključeni. Nekatere izmed težav, na katere opozarjajo, prepoznava in naslavlja tudi Zakonodajno-pravna služba (ZPS) DZ RS, ki je podala tudi obsežno in izrazito negativno mnenje k zakonu. ZPS meni, da je besedilo zakona v nekaterih segmentih tako nerazumljivo in nedoločno, da ne sledi ustavnemu načelu jasnosti in določnosti predpisov; opozarja tudi na preveliko vlogo zbornic.

Študenti nadaljujemo z uspešno dobrodelno akcijo darovanja krvi, ki poteka pod sloganom Častim pol litra! in vsako leto privabi več krvodajalcev. Kri bo tokrat možno darovati cel april po več krajih po Sloveniji. Krvodajalsko akcijo organizira Študentska organizacija Slovenije skupaj s študentskimi organizacijami univerz v Ljubljani (ŠOU v LJ), Mariboru (ŠOUM), na Primorskem (ŠOUP) in Zvezo študentskih klubov Slovenije (Zveza ŠKIS) ter v sodelovanju z Rdečim križem Slovenije ter Zavodom RS za transfuzijsko medicino.

Sreda, 29 Marec 2017 15:22

Jubilejna 10. fanfara

Študentska sekcija Društva za marketing Slovenije letos že deseto leto zapored organizira največjo študentsko marketinško konferenco fanfara, ki bo 13. aprila potekala v Austria Trend Hotelu v Ljubljani. Dogodek je namenjen vsem marketinškim navdušencem; tako študentom, kot tudi tistim, ki se z marketingom srečujejo na poslovnem področju.

Dne 24. 3. 2017 je Stanovanjski sklad RS objavil javni razpis za oddajo stanovanj - najem za mlade.

Ljubljana, 28. marec 2017 – Predstavniki Študentske organizacije Slovenije (ŠOS) in Slovenske univerzitetne športne zveze (SUSA) skupno prepoznavajo problematiko neurejenega položaja študentskega športa kot tudi statusa študentov športnikov v Sloveniji. Opredelili so se do potrebnih dopolnitev predlaganega Zakona o športu, ki bo omogočil delovanje SUSE kot nosilke univerzitetnega športa ter financiranje udeležbe študentov na športnih tekmovanjih. V naslednjem koraku pa želijo v Zakonu o visokem šolstvu jasno definirati status študentov športnikov ter njihove pravice. Poleg tega sta ŠOS in SUSA na včerajšnjem srečanju opredelila tudi druge skupne aktivnosti, namenjene spodbujanju športnega udejstvovanja – na tekmovalni kot tudi rekreativni ravni – med študenti.

Petek, 24 Marec 2017 13:15

Ulovljen je zmagovalec ŠkisoLOVa!

Ljubljana, 24. 3. 2017 – Na Kardeljevo ploščad se 11. maja vrača Škisova tržnica – letos v jubilejni 20. podobi. Včeraj je s ŠkisoLOVom - predizborom za nastop na Škisovi tržnici - 5 mladih glasbenih skupin spisalo prolog letošnji zgodbi prireditve in razkrita je bila prva glasbena skupina, ki bo zaokrožila in dopolnila kakovosten glasbeni program Škisove tržnice 2017. Gre za mlado skupino iz Vipavske doline – Neonate!

No events

FOTO utrinki