facebook mail
Prijava za klube

Zveza ŠKIS tudi letos omogoča klubom, da se prijavijo na razpise za sofinanciranje klubskih projektov. Področja, na katera lahko prijavijo svoje projekte, so: izobraževanje, sociala, kultura, mednarodno področje in dijaški projekti.

Prijavne obrazce, razpise in merila ocenjevanja najdete v spodnjih priponkah.
Rok za prijavo na razpise za organizacijo projektov je 6. januar 2017.

Vlogo z vsemi potrebnimi prilogami je potrebno poslati na elektronski naslov: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Petek, 02 December 2016 09:24

Zveza ŠKIS objavlja prosto mesto za PR

prZveza ŠKIS razpisuje prosto mesto za predstavnika/-ico za odnose z javnostmi na Zvezi ŠKIS. Delo obsega delovanje na področju odnosov z javnostmi in protokola, pisanje člankov, lektoriranje krajših tekstov, objavljanje novic na spletno stran Zveze ŠKIS, komunikacijo z mediji in redno komunikacijo z aktivisti Zveze ŠKIS in študentskih klubov. Rok za prijavo je 9. december 2016.

Logaški študenti so letošnje poletje zaključili s festivalom, ki je občanom in okoliškim prebivalcem ponudil pester nabor aktivnosti in dogodkov: zabavne, izobraževalne, kulturne in športne. Za glasbeni vrhunec festivala so tokrat nastopili Big Foot Mama in Hamo & Tribute 2 Love, dobrodelno noto pa so študenti ustvarili s pridružitvijo glasbeno-dobrodelnemu projektu 20 za 20.

Namen Fundacije Študentski tolar je pomagati študentom v stiski in si prizadevati za izboljšanje socialnega položaja študentov. Znanje tujih jezikov je danes kompetenca, ki naj bi je bili vešči vsi študenti, ne glede na smer študija. Ker pa si žal jezikovnih tečajev vsi ne morejo privoščiti, objavlja Fundacija peti razpis v letu 2016 za subvencionirane jezikovne tečaje za študente v stiski. Razpis je objavljen na spletni strani www.studentski-tolar.si.

Ponedeljek, 21 November 2016 11:43

Beleženje pokojninske dobe študentom

V zadnjem času smo v javnosti ponovno priča polemikam glede beleženja pokojninske dobe mladim, ki opravljajo začasno in občasno delo dijakov in študentov. Tako je npr. poslanec SDS Franc Breznik na Vlado RS naslovil pisno poslansko vprašanje v zvezi s študentskim delom, kjer trdi, da “študenti, kljub temu da si vplačujejo prispevke za PIZ, nimajo vpisane delovne dobe.”

Glede tega so na Študentski organizaciji Slovenije (ŠOS) že odgovarjali, prav tako sta že podala pojasnila MDDSZ in Zavod za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije (zavod). Da ne bi prišlo do nejasnosti in zavajanj, na ŠOS pojasnjujejo še enkrat.

Danes obeležujemo mednarodni dan študentov. Ta dan predstavlja obletnico nacistične okupacije praške univerze leta 1939, leta 1941 pa je 17. november postal mednarodni dan študentov, ko študenti po vsem svetu glasno opozarjamo na aktualno problematiko. Tudi na Študentski organizaciji Slovenije (ŠOS) vsako leto ob »našem dnevu« še dodatno opozorimo na pomen dostopnega in kakovostnega izobraževanja ter aktualne izzive na področju študijske in študentske problematike. Letos pa smo se odločili dati poseben poudarek kakovosti študija.

Odbor za izobraževanje Zveze ŠKIS tudi letos pripravlja Decembrsko Škisovo akademijo, skupaj z Odborom za dijake pa vse dijake vabi na Dijaško Škisovo akademijo. Akademiji bosta potekali v soboto, 3. 12. 2016, od 9. ure dalje na Srednji gradbeni, geodetski in okoljevarstveni šoli (SGGOŠ) v Ljubljani.

Spomnimo se: Marko Soršak – Soki se s projektom »20 za 20« ukvarja že nekaj let. Veliko svojega časa namenja zbiranju sredstev za nakup glasbil osnovnim šolam po Sloveniji. Pred kratkim se je povezal z Zvezo ŠKIS in tako so se lahko Sokiju na njegovi dobrodelni poti pridružili tudi študenti iz Društva študentov Brežice. V sklopu projekta DŠB Unplugged oz. Poletni koncerti so na zadnjem dogodku, ko je nastopil kantavtor Peter Dirnbek s svojimi Vox Populiji, zbirali prostovoljna sredstva za nakup glasbil učenec OŠ dr. Jožeta Toporišiča Dobova. Z velikim ponosom in veseljem sporočajo, da so učenci 26. oktobra 2016 prejeli kitaro, cajon in ojačevalec. Na simpatični prireditvi, na kateri sta bila prisotna tudi Soki in Peter, so v prostorih šole z veseljem sprejeli nove inštrumente, s katerimi bo njihovo nadaljnje glasbeno ustvarjanje neovirano.

Osnovni namen Fundacije Študentski tolar, ustanove ŠOU v Ljubljani, je pomagati študentom v stiski in si prizadevati za izboljšanje socialnega položaja študentov. V ta namen Fundacija Študentski tolar razpisuje v mesecu, ko obeležujemo svetovni dan študentov, nepovratne denarne pomoči za študente v socialni stiski v skupni vrednosti 56.000 €. Sredstva za pomoč študentom je v celoti zagotovil ŠOU v Ljubljani, ki je pred 10 leti Fundacijo tudi ustanovil.

Poslanke in poslanci Državnega zbora RS so na včerajšnji seji Odbora za izobraževanje, znanost, šport in mladino potrdili novelo Zakona o visokem šolstvu. Novela prinaša ureditev področij financiranja visokega šolstva, zagotavljanja kakovosti, demokratične urejenosti univerz in študentskih pravic. Zaradi nesoglasja stroke so poslanci z amandmajem umaknili 1. člen novele, ki je predvideval možnost nereguliranega izvajanja študijskih programov v tujem jeziku, na Študentski organizaciji Slovenije (ŠOS) pa kot precej bolj ključna vidimo druga področja, ki jih novela ureja.

No events

FOTO utrinki