facebook mail
Prijava za klube

Študenti nadaljujemo z uspešno dobrodelno akcijo darovanja krvi, ki poteka pod sloganom Častim pol litra! in vsako leto privabi več krvodajalcev. Kri bo tokrat možno darovati cel oktober.

Na Študentski organizaciji Slovenije (ŠOS) ob pomoči organizacijskih oblik (ŠOU v Ljubljani, ŠOUM, ŠOUP in Zveze ŠKIS) danes začenjajo z akcijo "Študent, kje pa tebe čevelj žuli?". Namen akcije je iz prve roke izvedeti, s katerimi težavami se študentje najpogosteje soočajo in katera področja se jim ne zdijo zadovoljivo urejena. Na podlagi vseh zbranih prispevkov študentov bomo oblikovali nabor ukrepov, ki jih bomo v drugi polovici novembra predstavili na novinarski konferenci, kasneje pa s pobudo po iskanju boljših rešitev posredovali tudi pristojnim državnim organom.

14570285 938080636336455 7412665793936992352 n

15. septembra 2016 sta bila razpisana kandidacijski postopek za predsednika Sveta ŠOLS in kandidacijski postopek za organe Zveze ŠKIS, pri čemer so bila razpisana mesta za naslednje organe:

1. Predsednik Zveze ŠKIS

2. Glavni odbor Zveze ŠKIS:

-  podpredsednik, ki je hkrati predsednik Varnostnega sveta Zveze ŠKIS,
- blagajnik,
- administrator,
- vodja Odbora za izobraževanje,
- vodja Odbora za visoko šolstvo,
- vodja Odbora za socialo in zdravstvo,
- vodja Odbora za dijake,
- vodja Mednarodnega odbora,
- predsednik Upravnega odbora operativnega dela Zveze ŠKIS.

3. Varnostni svet Zveze ŠKIS:
- vodja 02 regije,
- vodja 03 regije,
- vodja Osrednje regije,
- vodja Dolenjske regije,
- vodja Gorenjske regije,
- vodja Primorske regije.

4. Nadzorna komisija Zveze ŠKIS (5 mest)

Seznam kandidatov, ki so pravilno poslali kandidature, objavljamo v spodnjih priponkah.

Sreda, 19 Oktober 2016 00:00

FTRGATEV v Mariboru

Klub mariborskih študentov ob praznovanju 20. obletnice delovanja v petek, 21. 10. 2016, prireja Ftrgatev. Gre za športno-zabavno prireditev tako za študente željne dobre zabave še pred začetkom resnejših obveznosti, bedenja v knjižnici in živčnih izpitnih obdobij kot za vse ljubitelje vina, dobre slovenske glasbe ter zimskega športa. S prireditvijo se klub pridružuje tudi glasbeno dobrodelnemu projektu 20 za 20.

Zavod Mladi zmaji se načrtno razvija v mrežo inovativnih središč, s katerimi Ljubljana skrbi za krepitev socialnih veščin mladih. Prizadeva si, da bi bilo mesto mladim in otrokom prijazno, in želi oblikovati varne okoliščine na ravni četrtnih skupnosti, kjer mladi vsakodnevno iščejo nasvet, družbo ali razumevanje. Z odpiranjem središč druženja zavod mladim meščanom in meščankam ponuja možnost globljega povezovanja s svojim širšim bivanjskim okoljem. Številnih priložnosti pa so deležni tudi prostovoljci in prostovoljke, ki v sproščenem delovnem vzdušju in s podporo mentorjev ter ostalih članov strokovne ekipe delujejo v okviru zavoda.

Torek, 11 Oktober 2016 18:10

Vstopi v cirkus komuniciranja!

Člani Študentske sekcije Slovenskega društva za odnose z javnostmi letos pripravljajo že sedmi PR teater. Gre za enodnevno študentsko konferenco, ki bo 15. novembra 2016 na Fakulteti za družbene vede. Letos so se odločili, da bodo ustvarili nekaj novega, drugačnega, posebnega. Vstopili bodo v cirkus komuniciranja.

Sobota, 08 Oktober 2016 09:28

Vabljeni k branju Škisopisa 2016!

Ker se z vsakim novim letnim časom poslovi stari, z novo ekipo in svežimi obrazi pa odhajajo tisti znani, bomo v tokratnem Škisopisu z vami delili najlepše trenutke delovanja na najboljši študentski organizaciji. Vsako leto ne zraste samo Zveza ŠKIS, z njo rastejo še vsi tisti, ki na njej delajo.

Oktober ni le mesec, ko univerzitetna središča ponovno napolnijo študentje, temveč tudi mesec, ko študenti iz vse Slovenije darujejo kri v okviru že tradicionalne akcije »Častim ½ litra!«. Organizator akcije je tudi letos Študentska organizacija Slovenije (ŠOS) skupaj s svojimi organizacijskimi oblikami, Rdečim križem Slovenije in Zavodom RS za transfuzijsko medicino. Akcijo so v preteklih dneh že otvorili na Štajerskem in v Zasavju, v prihodnjih dneh pa se »Častim ½ litra« seli tudi v druge kraje po Sloveniji.

Četrtek, 06 Oktober 2016 00:00

Položaj študentov ... v reševanju

Včeraj je v Državnem zboru potekala seja Odbora za izobraževanje, znanost, šport in mladino. Poslanci so obravnavali dva predloga oz. dve noveli zakonov, ki vplivata na življenje študentov, in sicer Zakon o skupnosti študentov (ZSkuS) in Zakon o visokem šolstvu (ZViS). ZSkuS, ki opredeljuje status in delovanje študentskih organizacij, je bil pripravljen brez Študentske organizacije Slovenije (ŠOS) in ni dobil podpore poslancev. Dobili pa smo nalogo, da skupaj z ministrstvom (MIZŠ) pristopimo k oblikovanju novega zakona, ki bo jasneje opredeljeval določena pravno nedorečena področja delovanja študentskih organizacij. Do obravnave predloga novele ZViS po posameznih členih oz. področjih pa ni prišlo, saj so poslanci izglasovali predlog o javni predstavitvi mnenj o predlogu zakona, ki bo potekala v prihodnjih tednih. Na ŠOS se zavedamo nujnosti novele, predvsem zaradi neurejenega področja financiranja, pozdravljamo spremembe na področju večanja pravic študentov, največ zadržkov pa imamo do sprememb na področju sistema zagotavljanja in spremljanja kakovosti.

Glasbeno dobrodelnemu projektu, katerega ustanovitelj je Marko Soršak - Soki, se pridružujejo tudi prekmurski študenti! K sodelovanju so povabili mlade talente iz Glasbene šole Murska Sobota, ki bodo med posameznimi dogodki na KUL-turi zaigrali na različne inštrumente in na ta način opogumili obiskovalce, da prispevajo k projektu in še večjemu številu mladih glasbenih upov omogočijo glasbeno udejstvovanje. Vabljeni 15. oktobra od 17. ure naprej v Kavarno Dvorec Rakičan!

14409394 1794831627418355 961529696567275927 o

FOTO utrinki