facebook mail
Prijava za klube
Sreda, 02 November 2016 11:43

Dobrodelni tudi študenti iz Žalca

Glasbeno-dobrodelnemu projektu 20 za 20, katerega ustanovitelj je znani slovenski bobnar skupine Elvis Jackson Marko Soršak - Soki, se pridružuje tudi Študentski klub Žalec, in sicer s svojim največjim projektom, Žalsko nočjo mladih.

V začetku maja 2017 bo potekala že 20. Škisova tržnica, največja kulturno-zabavna prireditev za mlade v Sloveniji, ki temelji na promociji slovenske kulture in kulinarike, s pestrim popoldanskim ter večernim v programom pa skrbi za odlično vzdušje in zabavo obiskovalcev.

V soboto, 29. oktobra 2016, so predstavniki študentskih klubov Slovenije izvolili novo vodstvo svoje krovne organizacije. Po dveh letih vodenja se je od svoje funkcije poslovila Špela Oset, in jo predala Patriciji Premrov, večletni aktivistki Zveze ŠKIS in nekdanji vodji Odbora za izobraževanje. Podpore pa predstavniki študentskih klubov niso izkazali le novemu vodstvu, temveč tudi novemu članu Zveze ŠKIS, Klubu zamejskih študentov, ki se je javnosti sicer predstavil že na letošnji Škisovi tržnici.

Študenti nadaljujemo z uspešno dobrodelno akcijo darovanja krvi, ki poteka pod sloganom Častim pol litra! in vsako leto privabi več krvodajalcev. Kri bo tokrat možno darovati cel oktober.

Na Študentski organizaciji Slovenije (ŠOS) ob pomoči organizacijskih oblik (ŠOU v Ljubljani, ŠOUM, ŠOUP in Zveze ŠKIS) danes začenjajo z akcijo "Študent, kje pa tebe čevelj žuli?". Namen akcije je iz prve roke izvedeti, s katerimi težavami se študentje najpogosteje soočajo in katera področja se jim ne zdijo zadovoljivo urejena. Na podlagi vseh zbranih prispevkov študentov bomo oblikovali nabor ukrepov, ki jih bomo v drugi polovici novembra predstavili na novinarski konferenci, kasneje pa s pobudo po iskanju boljših rešitev posredovali tudi pristojnim državnim organom.

14570285 938080636336455 7412665793936992352 n

15. septembra 2016 sta bila razpisana kandidacijski postopek za predsednika Sveta ŠOLS in kandidacijski postopek za organe Zveze ŠKIS, pri čemer so bila razpisana mesta za naslednje organe:

1. Predsednik Zveze ŠKIS

2. Glavni odbor Zveze ŠKIS:

-  podpredsednik, ki je hkrati predsednik Varnostnega sveta Zveze ŠKIS,
- blagajnik,
- administrator,
- vodja Odbora za izobraževanje,
- vodja Odbora za visoko šolstvo,
- vodja Odbora za socialo in zdravstvo,
- vodja Odbora za dijake,
- vodja Mednarodnega odbora,
- predsednik Upravnega odbora operativnega dela Zveze ŠKIS.

3. Varnostni svet Zveze ŠKIS:
- vodja 02 regije,
- vodja 03 regije,
- vodja Osrednje regije,
- vodja Dolenjske regije,
- vodja Gorenjske regije,
- vodja Primorske regije.

4. Nadzorna komisija Zveze ŠKIS (5 mest)

Seznam kandidatov, ki so pravilno poslali kandidature, objavljamo v spodnjih priponkah.

Sreda, 19 Oktober 2016 00:00

FTRGATEV v Mariboru

Klub mariborskih študentov ob praznovanju 20. obletnice delovanja v petek, 21. 10. 2016, prireja Ftrgatev. Gre za športno-zabavno prireditev tako za študente željne dobre zabave še pred začetkom resnejših obveznosti, bedenja v knjižnici in živčnih izpitnih obdobij kot za vse ljubitelje vina, dobre slovenske glasbe ter zimskega športa. S prireditvijo se klub pridružuje tudi glasbeno dobrodelnemu projektu 20 za 20.

Zavod Mladi zmaji se načrtno razvija v mrežo inovativnih središč, s katerimi Ljubljana skrbi za krepitev socialnih veščin mladih. Prizadeva si, da bi bilo mesto mladim in otrokom prijazno, in želi oblikovati varne okoliščine na ravni četrtnih skupnosti, kjer mladi vsakodnevno iščejo nasvet, družbo ali razumevanje. Z odpiranjem središč druženja zavod mladim meščanom in meščankam ponuja možnost globljega povezovanja s svojim širšim bivanjskim okoljem. Številnih priložnosti pa so deležni tudi prostovoljci in prostovoljke, ki v sproščenem delovnem vzdušju in s podporo mentorjev ter ostalih članov strokovne ekipe delujejo v okviru zavoda.

Torek, 11 Oktober 2016 18:10

Vstopi v cirkus komuniciranja!

Člani Študentske sekcije Slovenskega društva za odnose z javnostmi letos pripravljajo že sedmi PR teater. Gre za enodnevno študentsko konferenco, ki bo 15. novembra 2016 na Fakulteti za družbene vede. Letos so se odločili, da bodo ustvarili nekaj novega, drugačnega, posebnega. Vstopili bodo v cirkus komuniciranja.

Sobota, 08 Oktober 2016 09:28

Vabljeni k branju Škisopisa 2016!

Ker se z vsakim novim letnim časom poslovi stari, z novo ekipo in svežimi obrazi pa odhajajo tisti znani, bomo v tokratnem Škisopisu z vami delili najlepše trenutke delovanja na najboljši študentski organizaciji. Vsako leto ne zraste samo Zveza ŠKIS, z njo rastejo še vsi tisti, ki na njej delajo.

No events

FOTO utrinki