facebook mail
Prijava za klube

Okoli 80.000 študentk in študentov danes vstopa v novo študijsko leto. Na Študentski organizaciji Slovenije (ŠOS) ob tem vnovič opozarjamo na marsikje še vedno neurejene študijske razmere in sistemske težave visokošolskega izobraževanja. Poudarjamo tudi, da študij že dolgo ni več brezplačen. Od odgovornih zahtevamo, da vse prispevke, kot tudi pomoč študentom v obliki socialnih transferjev, uredijo tako, da bodo različni študijski programi enako dostopni vsem, ne glede na socialni položaj. Na ŠOS pričakujemo sistemsko ureditev visokega šolstva in položaja študentov ter sprostitev nekaterih varčevalnih ukrepov. Študentom želimo, da bi študentska leta preživeli čim bolj aktivno in se vključevali v bogat nabor obštudijskih dejavnosti.

Grosupeljski študentski klub vabi na najbolj nor dogodek te jeseni. Študentski klub GROŠ že četrto leto zapored priereja enodnevni glasbeni dogodek ''GROŠ na ulici''. Dogodek bo potekal v soboto 17. 9. 2016 na Taborski cesti v centru Grosuplja. Uverturo v GROŠ-evo dogajanje bo naredila Nina Pušlar. Od 17. ure dalje bodo oder tresli Big band Grosuplje z gostom Smaal Tokk, Frånke, Lumberjack, Vlado Pilja ter eni in edini Big foot mama!

Na podlagi 43. in 46. člena Poslovnika Sveta ŠOLS razpisujem kandidacijski postopek za predsednika Sveta ŠOLS.

Kandidaturo je potrebno poslati priporočeno po pošti najkasneje do vključno 11. oktobra 2016 (velja datum odpošiljanja, ki ne sme biti kasnejši kot 11. oktober 2016) na sedež zveze, ki združuje najmanj 50% ŠOLS: Zveza študentskih klubov Slovenije, Parmova 53, 1000 Ljubljana, s pripisom »ZA NADZORNO KOMISIJO SVETA ŠOLS – NE ODPIRAJ«.

Na podlagi 8. člena Volilnega pravilnika Zveze ŠKIS, 78. člena Temeljnega akta Zveze ŠKIS in sklepa Glavnega odbora Zveze ŠKIS, sprejetega 14. septembra 2016 na 34. redni seji Glavnega odbora Zveze ŠKIS, razpisujem kandidacijski postopek za organe Zveze ŠKIS.

Kandidaturo je potrebno poslati priporočeno po pošti najkasneje do vključno 11. oktobra 2016 (velja datum odpošiljanja, ki ne sme biti kasnejši kot 11. oktober 2016) na naslov: Zveza študentskih klubov Slovenije, Parmova 53, 1000 Ljubljana, s pripisom »ZA NADZORNO KOMISIJO – NE ODPIRAJ«.

Zveza ŠKIS razpisuje prosta mesta za delo na večih področjih. Rok za prijavo podaljšuje na 30. september. Prijavite se lahko za:

- člana Odbora za socialo in zdravstvo,
- člana Mednarodnega odbora,
- člana Odbora za dijake ter
- sekretarja Zveze ŠKIS.

Vse razpise najdete v spodnjih priponkah.

Ekipa Društva študentov Brežice je uspešno zaključila svoj projekt DŠB Unplugged. Tri poletne večere so posvetili lokalnim glasbenikom, na zadnjem poletnem koncertu pa skupaj z Markom Soršakom – Sokijem zbirali sredstva za nakup glasbil učencem OŠ dr. Jožeta Toporišiča Dobova. Z veseljem in ponosom sporočajo, da jim je uspelo. Šola bo z vašo in njihovo pomočjo dobila najmanj komplet bobnov, ekipa DŠB-ja pa se trudi v smeri, da bi učence obdarili s še enim inštrumentom.

14088558 1232286720128256 3699889450370497714 n

Na Trgu francoske revolucije v Ljubljani so si lahko dijaki tudi letos priskrbeli rabljeno srednješolsko literaturo po ugodnih cenah ter brezplačen Dijaški informator s koristnimi informacijami ob začetku šolskega leta. Šolske potrebščine so lahko obiskovalci tudi podarili v dobrodelne namene, saj v sodelovanju z Rdečim križem Slovenije – Območnim združenjem Ljubljana na sejmu potekala dobrodelna akcija zbiranja novih šolskih potrebščin in dobro ohranjenih pripomočkov, ki so uporabni tudi rabljeni.

Sreda, 07 September 2016 00:00

58. redna seja Sveta Zveze ŠKIS

Na svojo podbudo kot predsednica Zveze ŠKIS na podlagi 13. člena Poslovnika Sveta Zveze ŠKIS sklicujem 58. redno sejo Sveta Zveze ŠKIS.

Seja bo potekala v četrtek, 22. septembra 2016, v Ljubljani (Fakulteta za upravo – predavalnica 14, Kardeljeva ploščad 5, 1000 Ljubljana), s pričetkom ob 18.30.

Sreda, 07 September 2016 00:00

58. redna seja Sveta ŠOLS

Na svojo podbudo kot predsednica Sveta ŠOLS na podlagi 14. člena Poslovnika Sveta ŠOLS sklicujem 58. redno sejo Sveta ŠOLS.

Seja bo potekala v četrtek, 22. septembra 2016, v Ljubljani (Fakulteta za upravo – predavalnica 14, Gosarjeva ulica 5, 1000 Ljubljana), s pričetkom ob 17.00.

Nedelja, 11 September 2016 17:10

Zveza ŠKIS vabi na Klubsko olimpijado!

Se še spomnite legendarnega ŠKIS gol in ŠKIS koš druženja? Zveza ŠKIS 8. oktobra organizira Klubsko olimpijado, ki bo potekala v športni dvorani Gimnazije Celje center od 11. ure dalje.

Škis Olimpijada Banner

FOTO utrinki