2. Dijaški boomerang tokrat uspešno v Velenju

Ljubljana, 25. januar – Zveza študentskih klubov Slovenije je v okviru Odbora za dijake pripravila že drugi  »Dijaški boomerang«, ki je potekal od 4. do 5. februarja v Velenju. Tokrat se ga je udeležilo že kar 33 dijakov, ki so pridobili koristne informacije o tem, kako voditi dijaško sekcijo in organizirati projekte. Zvečer je za zabavo poskrbel domači Šaleški študentski klub.

Dijaki, ki so se pred dvema mesecema srečali na dijaškem delovnem vikendu dijaških sekcij študentskih klubov Slovenije, so prišli do ideje za projekt »Dijaški boomerang«. Zveza ŠKIS je na podlagi odlične ideje v okviru Odbora za dijake ta projekt dodelala in ga poskusno organizirala med 21. in 22. januarjem za dijaške sekcije 02 regije, kjer je bila gostujoča dijaška sekcija Kluba ptujskih študentov. Ker se je projekt izkazal za zelo uporaben in predvsem zanimiv za dijake, se je Zveza ŠKIS odločila za organizacijo 2. Dijaškega boomeranga v Velenju.

Namen projekta je izobraziti dijake in si izmenjati izkušnje oziroma dobre prakse dijaških sekcij glede pridobivanja dijakov in samega dela z njimi. Dijaki so namreč prihodnost študentskih klubov, zato je že v tem trenutku potrebno skrbeti za prenos znanja na mlajše generacije ter tako posledično vplivati na izboljšanje učinkovitosti mladinskega organiziranja v Sloveniji. Konkretno je Zveza ŠKIS dijake izobrazila o tem, kako voditi dijaško sekcijo, reševati konflikte, organizirati projekt in nabirati ideje za nove projekte. Zvečer pa je potekal tudi zabavni klubski dogodek, ki ga je organiziral Šaleški študentski klub, kjer so se dijaki imeli možnost sprostiti in še dodatno spoznati.

Martin Retelj, vodja odbora za dijake Zveze ŠKIS in Sveta ŠOLS: “Dijaški boomerang je nujna izbira za vse dijake aktiviste v dijaških sekcijah klubov. Ponuja znanje, ki je potrebno za delovanje v dijaški sekciji in v študentskem klubu.«

Kontaktna oseba:

Sanja Kropec – odnosi z javnostmi