360 stopinj: O študentskem delu

V novi številki mesečnika je Študentska organizacija Slovenije osrednjo temo namenile reformi študentskega dela, saj je ministrstvo za delo nedavno dalo v javno razpravo predlog zakona o občasnem in začasnem delu dijakov in študentov. V okviru ŠOS predstavljamo spremembe, ki ji prinaša predlog, podrobneje pa smo se o pogajanjih z ministrstvom v intervjuju pogovarjali tudi z zdaj že nekdanjim predsednikom ŠOS Mitjo Urbancem. Razpisali smo se tudi o programu Jamstvo za mlade, v katerem se avtor sprašuje, ali je to res jamstvo ali le pesek v oči. V kratkem bo izšla tudi publikacija ob 10-letnici uvedbe bolonjskega sistema v Sloveniji, ki jo podrobneje predstavljamo v tokratni številki. Seveda pa ne smete spregledati niti zanimivosti in dogodkov, ki jih pripravljajo študentske organizacije univerz in zveza študentskih klubov. Prijetno branje!