Mednarodni obvestilnik

Drage klubovke, klubovci, aktivistke in aktivisti!

Mednarodni odbor Zveze ŠKIS je za vas pripravil tretji Mednarodni obvestilnik v tem letu. Vabljeni k mednarodnemu raziskovanju!

Spletna izobraževanja

ID Talks – Year of Mental Health

ID Talks je serija petih spletnih predavanj o duševnem zdravju z navdihujočimi predavanji in idejami, ki bodo vzpodbudile kritičen razmislek. Verjamemo, da bodo posebej zanimiva tistim, ki ste aktivni v mladinskih organizacijah. Mogoče bo sodelovati tudi v razpravi, ki bo sledila seminarju.

Spletni seminarji bodo potekali med 15. februarjem in 12. aprilom 2023.

Več informacij lahko najdete tukaj.

Izobraževanja v Sloveniji

Mladinska izmenjava “Cultural Experience” v Gornji Radgoni

Kje? Gornja Radgona, Slovenija

Kdaj? 21. 3. do 30. 3. 2023

Mladinska organizacija GoRadgona išče udeležence mladinske izmenjave, ki bo v marcu potekala v Gornji Radgoni.

Več informacij je na voljo tukaj ali na naslovu goradgona@gmail.com.

Izobraževanja, konference in druge priložnosti v tujini

Pripravništvo pri Organizaciji za ekonomsko sodelovanje in razvoj

Organizacija za ekonomsko sodelovanje in razvoj  (OECD) razpisuje pripravništva na različnih tematskih področjih, od umetne inteligence, razvoja, digitalizacije do transporta in trgovine.

Več informacij je na voljo na povezavi.

Do You Speak Erasmus+

Kje? Rabka-Zdroj, Poljska

Kdaj? 1. do 7. marec 2023

Seminar je namenjen mladinskim delavcem in predstavnikom mladinskih organizacij za seznanitev s programom Erasmus+, mreženje ter tkanje potencialnih partnerstev za prihodnje projekte.

Rok za prijavo: 14. februar 2023

Innovation, Creativity and Advocacy in Youth Work

Kje? Irska

Kdaj? 16. do 19. april 2023

Dogodek, ki je v prvi vrsti namenjen iskanju partnerjev, bo zagotovil prostor mladim, ki jih zanimajo tematike povezane z inovativnostjo, kreativnostjo in zagovorništvo, ter bi želele (na tem področju) najti nove partnerje za prihodnje skupne projekte.

Rok za prijavo: 16. februar 2023

Trening na temo solidarnosti v Franciji

Kje? Francija

Kdaj? 15. do 21. maj 2023

“Čas je, da raziščete solidarnost kot vrednoto pri svojem izobraževalnem delu in odkrijete, kakšno vlogo imajo temeljne vrednote v različnih situacijah usposabljanja in kateri so načini, kako jih v vaše delo bolje vključiti”.

Več informacij je na voljo na povezavi.

Rok za prijavo: 19. februar 2023

Trening na temo demokracije v Bolgariji

Kje? Sofija, Bolgarija

Kdaj? 20. do 26. april 2023

Trening je namenjen mladinskim delavcem, ki bi želeli globje raziskati koncept demokracije, demokratičnih vrednot in povezanih tematik.

Rok za prijavo: 20. februar 2023

Trening TICTAC na Hrvaškem

Kje? Hrvaška

Kdaj? 24. do 30. april 2023

Usposabljanje je namenjeno mladinskim delavcev in mladinskim voditeljem, ki so aktivni na področju mednarodnih mladinskih projektov in jih zanima uporaba programa Erasmus + z namenom razvoja njihovega dela in organizacije. Trening “TICTAC” je namenjen predvsem tistim, ki planirate organizirati trening mladinskih delavcev v okviru programa Erasmus+. Dogodek bo odlična priložnost za mreženje in iskanje bodočih projektnih partnerjev.

Več informacij je dostopnih na naslednji povezavi.

Trening “Back to the Roots” na Finskem

Kje? Nurmes, Finska

Kdaj? 2. do 9. junij 2023

Trening je namenjen mladinskim delavcem, ki jih zanimajo projekti v povezavi z naravo, izkustvenim učenjem, aktivnostmi na prostem ali bi želeli projekt v povezavi s temi tematikami pripraviti v prihodnosti.

Media and Information Literacy Project Lab

Kje? Tallinn, Estonija

Kdaj? 23. do 25. maj 2023

Salto Participation & Information organizira trening o medijski pismenosti. Če želite začeti lasten projekt, katerega cilj je spopadanje z lažnimi novicami, spletnim ustrahovanjem, spolnim izsiljevanjem, digitalno varnostjo ali drugimi temami, povezanimi z medijsko in informacijsko pismenostjo, ste kandidat/ka, ki ga/jo iščejo.

Introducing Bibliotherapy into Youth Work

Kje? Litomysl, Češka

Kdaj? 2. do 13. april 2023

Trening na Češkem je namenjen seznanjanju z metodo zgodbičenja in uporabo literarnih del pri delu z mladimi.

Rok za prijavo: 1. marec 2023

MOVE 4 WELLBEING

Kje? Egmond, Nizozemska

Kdaj? 21. do 26. april 2023

V tem izobraževalnem tečaju bo fokus na dobrem počutju mladinskih delavcev… Mladinski delavci, ta treninge je za vas!

Rok za prijavo: 6. marec 2023

“Youth Voices for Social Change”

Kje? Reka, Hrvaška

Kdaj? 24. do 28. februar 2023

Društvo Ljubljana Pride išče šest mladih (16-30 let) LGBTIQ+ oseb, ki bi se udeležile mednarodnega treninga z naslovom “Youth Voices for Social Change” v Reki na Hrvaškem. Če te zanima delovanje na področju zaščite pravic LGBTIQ+ oseb, organizacija javnih dogodkov in akcij z drugimi mladimi, želiš izvedeti več o teh pomembnih vprašanjih, se učiti o pomembnih orodjih, obstoječih sredstvih za mlade ter relevantnih platformah EU, se jim pridruži.

Več informacij je na voljo tukaj.

Doktorski program “The Role of Universities in Creating a Democratic Europe”

Univerza Coventry (CU), Univerza Aarhus (AU) in Svet Evrope (COE) vabijo k prijavi mednarodne kandidate za v celoti financiran doktorski študij, ki se bo začel septembra 2023.

Več informacij je na voljo na naslednji povezavi.

Rok za prijavo: 7. april 2023

Če imate kakršna koli vprašanja v zvezi s prijavami na izobraževanja ali bi želeli, da vam svetujemo s prijavami, nas prosim kontaktirajte preko elektronskega naslova mednarodni@skis-zveza.si.