Drage klubovke, klubovci, aktivistke in aktivisti, študentke in študenti,

Mednarodni odbor Zveze ŠKIS je za vas pripravil deveti Mednarodni obvestilnik v tem letu. Vabljeni k mednarodnem raziskovanju!

Priložnosti v Sloveniji

Adventure Education in Youth Work

Kje? Ponoviče, Slovenija

Kdaj? 3. do 13. junij 2023

Društvo Lojtra vabi k udeležbi mlade, ki se zanimajo za t. i. pustolovsko usposabljanje, da to področje raziščejo v okviru desetdnevnega treninga, ki bo potekal v Panovičah v Sloveniji. Glavni cilj usposabljanja bo izkusitit različne oblike pustolovščin in v njih poiskati lekcije in pomen zase ter delo z mladimi.

Rok za prijavo: 10. maj 2023

Izobraževanja, konference in druge priložnosti v tujini

Trening v Strasbourgu

Kje? Strasbourg, Francija

Kdaj? 17. do 20. julij 2023

Evropska mladinska fundacija (EYF) organizira seminar za potencialne prejemnike sredstev za pilotne aktivnosti, ki jih ta ista fundacija tudi podeljuje.

Namen seminarja je opolnomočiti predstavnike nevladnih (mladinskih) organizacij, da bodo sposobni pripraviti in izvesti kvalitetne projekte.

Več informacij je na voljo na povezavi.

Rok za prijavo: 17. maj 2023 do 14:00

The Way We Deal – trening na temo reševanja konfliktov v Španiji

Kje? El Escorial, Madrid, Španija

Kdaj? 5. do 12. junij 2023

Odprte so prijave na mednarodni trening na temo reševanja sporov v času spreminjajočih se življenjskih okoliščin in kriznih situacij.

Več informacij je na voljo tukaj.

Rok za prijavo je 12. maj 2023.

Connector 8.0

Kje? Romunija, točna lokacija bo določeno naknadno

Kdaj? 3. do 8. julij 2023

Connector 8.0 želi prispevati k seznanjanju z različnimi metodami neformalnega učenja, ki jih bodo lahko mladinski delavci, trenerji, mladinski voditelji in drugi organizatorji dogodkov za mlade uporabili pri delu z mladimi.

Rok za prijavo: 14. maj 2023

Štipendije za dijake in študente za študijske obiske v tujini

Na javnem razpisu lahko sredstva pridobijo dijaki in študentje, ki odhajajo na izobraževalni obisk v tujino in jim matična izobraževalna ustanova to mobilnost vrednoti kot del izobraževalnega programa v Sloveniji.

Več informacij o štipendijah je na voljo na povezavi.

Razpis za predstavnike mladih v Svetovalnem odboru za mlade pri Svetu Evrope

Svet Evrope je objavil javni poziv za člane Svetovalnega odbora za mlade Sveta Evrope iz vrst predstavnikov mladih in mladinskih organizacij za prihodnje dvoletno mandatno obdobje.

Rok za prijavo je 10. maj 2023

Delavnica v Strasbourgu

Kje? Strasbourg, Francija

Kdaj? 1. do 4. junij 2023

Te zanima področje človekovih pravic in temeljnih svoboščin ter želiš sodelovati v mednarodnem projektu z drugimi mladimi iz Evrope na temo človekovih pravic in odprave smrtne kazni? Prihajajoča delavnica v Strasbourgu bi lahko bila zate…

Rok za prijavo: 8. maj 2023

Trening Social Community Theatre

Kje? Rabka-Zdroj, Poljska

Kdaj? 1. do 8. julij 2023

Trening se bo osredotočil na dramsko igro in zgodbarjenje (t. i. storytelling), kot dva načina ustvarjanja (bolj) vključujočih odnosov in neformalnega učenja.

Rok za prijavo: 15. maj 2023

The Power of Non-Formal Education 2023

Kje? Arcos de Valdevez, Portugalska

Kdaj? 13. do 18. junij 2023

Prihajajoče usposabljanje o načelih in metodah neformalnega izobraževanja v mladinskem sektorju, s katerim želijo poudariti pomen neformalnega izobraževanja za opolnomočenje mladih kot aktivnih akterjev sprememb v družbi, bo v organizaciji Portugalske nacionalne agencije za Erasmus+ potekalo v kraju Arcos de Valdevez na Portugalskem.

Rok za prijavo: 18. maj 2023

Mental Health in Youth Work

Kje? Beograd, Srbija

Kdaj? 29. do 30. junij 2023

Na tem dvodnevnem izobraževanju v Beogradu se bomo lotili teme duševnega zdravja in dobrega počutja mladih ter načinov, kako ga vzpodbujati skozi mladinsko delo.

Rok za prijavo: 21. maj 2023

Skok v… Mladinske izmenjave

Kje? Pinos Genil, Španija

Kdaj? 16. do 23. junij 2023

Trening namenjen tistim, ki pripravljate ali želite pripraviti projekt v sklopu ukrepa KA1 – mladinske izmenjave in bi želeli izboljšati svoje sposobnosti projektnega načrtovanja in pisanja.

Rok za prijavo: 19. maj 2023

Če imate kakršna koli vprašanja v zvezi s prijavami na izobraževanja ali bi želeli, da vam svetujemo s prijavami, nas prosim kontaktirajte preko elektronskega naslova mednarodni@skis-zveza.si.