rastimo skupaj logo krivulje copy 1

Regijski dogodek mladinskega sektorja Rastimo skupaj

PiNA pripravlja, na pobudo Urada RS za mladino ter v sodelovanju z Univerzo na Primorskem, Mladinskim svetom Slovenije (MSS), Mladinsko mrežo MaMa in Zavodom Movit, regijski dogodek mladinskega sektorja Obalno-kraške regije, poimenovan RASTIMO SKUPAJNamen dogodka je dvigniti zavest lokalnih deležnikov za razvoj mladinskega sektorja, mladinskih politik in mladinskega dela na lokalni ravni preko izmenjave znanj, izkušenj in dobrih praks, ter seznaniti o priložnostih za različne oblike mladinskega mednarodnega udejstvovanja. Konferenca bo potekala v torek, 27. oktobra 2015, od 10.00 dalje, v Centru mladih Koper (Gregorčičeva 4, Koper).

PROGRAM: PRVI DEL – REGIJSKI DOGODEK

10.00−10.20

UVODNI DEL

Pozdravna nagovora: Vodja Centra mladih Koper (Mojca Vojska) in predsednik Kulturno izobraževalnega društva PiNA (Vid Tratnik)

10.20−12.00

DOBRE PRAKSE MLADINSKEGA ORGANIZIRANJA

PiNA (Katerina Kljun)

Mladinska zveza Brez izgovora Slovenija (Jan Peloza)

Ustvarjalna platforma INDE

Inštitut za mladinsko politiko (Rozana Mužica)

Mladinski center Podlaga (Urška Milač)

12.00−12.30

Odmor za kavo in prigrizek

Stojnice mladinskih organizacij

12.30−13.30

ŠTUDIJSKA PRAKSA – PRILOŽNOSTI IN IZZIVI UP

Strukturirana razprava o odprtih vprašanjih mladinskega sektorja in položaju mladih na področju študentskih praks, na podlagi katere se bo oblikovalo prednostne predloge in sklepe:

Zdravko Počivalšek (minister Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo)

Andreja Barle Lakota (državna sekretarka Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport)

Greta Metka Barbo Škerbinc (namestnica generalne direktorice Zavoda RS za zaposlovanje)

Dejan Hozjan (prorektor Univerze na Primorskem)

13.30−14.00

ZAKLJUČNI DEL

Oblikovanje prednostnih predlogov in sklepov

14.00−15.00

DRUŽENJE OB PRAVIČNEM PRIGRIZKU

Otvoritev razstave VIZIHRANIJA, fotografskega natečaja Društva Focus na temo pravične in trajnostne prehrane, ter pravičen prigrizek s strani Sweet SaraTina.

PROGRAM: DRUGI DEL – REGIJSKI DOGODEK PROJEKTA ENAKOST SPOLOV PREKO GLOBALNE ZMOGLJIVOSTI (Equality for Change)

16.00−17.00

MEDNARODNO (RAZVOJNO) DELOVANJE: PRILOŽNOSTI IN IZZIVI ZA MLADE NA VSEH KONCIH SVETA

Okrogla miza z gostjami:

Europe Direct Koper – Capodistria: program PiNA TERMINAL (Kaja Cunk)

FOKUS: mednarodni programi (Živa Gobbo)

AIESEC: AIESEC prakse (Monika Kocman)

Univerza na Primorskem: ERASMUS+ študijske prakse (Petra Zidar)

17.15−19.15

MLADINSKO ORGANIZIRANJE IN MULTIMEDIJA

Filmski večer: Premiera dokumentarnega filma Kakšna je tvoja realnost?, ki ga je PiNA ustvarila v okviru mednarodnega projekta Loesje crosses the Mediterranean, z razpravo s predstavnicami FilmFlow, podkasta o filmu in popularni kulturi.

Do podrobnega programa konference lahko dostopate tukaj, celotno novico pa si preberite tukaj. Z več informacijami se obrnite na Kajo Cunk: kaja.cunk@pina.si.

Obvezne so predhodne prijave preko spletnega obrazca ali na katerina.kljun@pina.si