Škisova tržnica letos 7. maja

Škisova tržnica, največja enodnevna kulturno-zabavna prireditev na prostem za mlade v Sloveniji, prihaja na narodno telovadišče ND Ilirija v sredo. 7. maja 2014. Zveza študentskih klubov Slovenije letos obljublja nepozabno doživetje značilnosti vseh slovenskih pokrajin ter zabavo ob odlični glasbi.

Zveza študentskih klubov Slovenije letos organizira že 17. Škisovo tržnico, ki je v svoji zgodovini prerasla v eno najbolj obiskanih prireditev v Sloveniji, saj jo vsako leto obišče več kot 20.000 obiskovalcev. Dogodek je razdeljen v dva dela, in sicer dnevno dogajanje s predstavitvijo študentskih klubov ter večerni koncertni del. Kulturno dogajanje, za katerega je značilna kulinarična predstavitev posameznih krajev Slovenije, se bo pričelo ob 12. uri ter trajalo vse do 18. ure, ko se bodo pričeli nastopi glasbenih skupin.  Tudi letošnja Škisova tržnica bo potekala v  skladu z EKO konceptom, saj se bodo odpadki sproti ločevali, odvažali in stiskali, mlade pa se bo osveščalo o primernem ravnanju z odpadki.

Jaka Bassanese, predsednik Zveze ŠKIS: »Ponosni smo, da je Škisova tržnica prerasla v tako odmeven in obiskan dogodek, zato jo želimo ohraniti v svoji izvorni in prepoznavni obliki. Zaradi bistvenega upada sredstev iz proračuna in visokih organizacijskih stroškov nam je v zadnjih letih še posebej težko, a kljub temu se trudimo, da bi obiskovalcem omogočili enkratno doživetje tekom popoldanskega kulturnega dela, ki je osnovni namen Škisove tržnice, ter koncert z vrhunskim glasbenim programom.«