Vikend trening “Youth to youth”

Mednarodni odbor Zveze ŠKIS je pred kratkim organiziral mednarodni trening v obliki delovnega vikenda “Youth to youth: Nothing about the young people without the young people”, ki se ga je udeležilo več kot 10 mladih.

Projekt se je odvijal od 3. do 9. septembra na Debelem Rtiču. Poleg slovenskih udeležencev se je projekta udeležilo tudi 8 tujih. In sicer, po dva udeleženca iz Portugalske, Turčije, Romunije in Poljske. Mladi so se pogovarjali o tem, kako se morajo sami čim bolj aktivno vključevati v oblikovanje mladinskih politik, saj brez mladih ni mladih in le ti vedo, kaj sami zares potrebujejo. Rezultat projekta je tudi priročnik, ki so ga oblikovali udeleženci in je finančno podprt s strani programa Mladi v akciji. Priročnik bo služil kot vodič za pomoč pri mladinskem delu.